AKTUALNOŚCI - ZAWODY 2009

W niedzielę, 27 czerwca o godzinie 14.00 na nowym boisku w Rumienicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubawa.

W zawodach gościnnie wystąpiła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubawy oraz, po wieloletniej przerwie, drużyna kobieca z jednostki OSP w Łążynie.

Drużyny tradycyjnie rywalizowały w dwóch konkurencjach:

• ćwiczenie bojowe (m.in. uruchomienie motopompy, podanie wody)
  • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami

Od ubiegłego roku wszystkie jednostki startują na nowoczesnych, całkowicie zautomatyzowanych pompach typu TOHATSU, co stwarza wyrównane szanse w rywalizacji.

Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne: miejsce I – 1000 zł, II – 800 zł, III – 600 zł, IV – 400 zł, V – 200 zł, puchary dla pierwszych sześciu drużyn i dyplomy dla wszystkich jednostek biorących udział w zawodach. Zaś każdy kto odwiedził Rumienicę mógł poczęstować się darmową grochówką. Nagrody i puchary ufundowała Gmina Lubawa.

WYNIKI TEGOROCZNEJ RYWALIZACJI: Klasyfikacja końcowa - kategoria seniorzy:
  1. OSP Targowisko
  2. OSP Rożental II
  3. OSP Byszwałd
  4. OSP Rożental I
  5. OSP Rumienica
  6. OSP Omule
  7. OSP Prątnica
  8. OSP Wałdyki
  9. OSP Łążyn
  10. OSP Rakowice
  11. OSP Tuszewo